top of page

Proč Beet It, když chcete být zdraví

Beet It Sport Nitrate 400 je 98% koncentrát z červené řepy s 2% citronové šťávy. Dle volně dostupných studií může mít pravidelné užívání nápojů z červené řepy pozitivní vliv na:

Zrychlení průtoku krve

Podporu snížení krevního tlaku

Detoxikaci organismu

Zvýšení okysličení svalů

Oddálení únavy

Červená řepa je vysoce zásaditá, odkyseluje organismus, podporuje obnovu tělních i mozkových buněk. Posiluje peristaltiku střev, činnost žaludku i žlučníku a zlepšuje krevní oběh. Zlepšuje využití bílkovin, zajišťuje duševní pohodu, zpevňuje pokožku a podporuje tvorbu červených krvinek. Červená řepa je silný antioxidant.

image9.jpeg

Proč Beet It, když chcete zlepšit sportovní výkon

(98% koncentrát z červené řepy, 400 mg nitrátu v 70ml)

Zrychluje průtok krve

Zvyšuje okysličení svalů

Podporuje regeneraci

Oddaluje svalovou únavu

Zvedá submaximální vytrvalostní výkon

Umožňuje lepší toleranci na cvičení o vysoké intenzitě

Zlepšuje sprinterské výkony

Pozitivně ovlivňuje reakční rychlost

V poslední době je o červené řepě hodně slyšet. Důvodem jsou nedávné studie, které ukázaly, že denní konzumace této šťávy snižuje spotřebu kyslíku při cvičení a zvyšuje efektivitu při vysoko intenzivních cvičeních. Příčina? Nitráty! Řepová šťáva obsahuje vysokou koncentraci nitrátů, které způsobují vazodilataci neboli schopnost cév rozšířit se. Krev pak rychleji proudí, a to znamená mnohé v souvislosti se samotným sportovním výkonem ale také s regenerací. Nitráty a enzymy ze slin na sebe vzájemně působí, vznikají nitrity a vstupují do oběhového systému. Jako odpověď na požadavky organismu se nitrity přemění na oxid dusnatý (NO). OXID DUSNATÝ ZPŮSOBUJE VAZODILATACI a stojí prakticky za všemi pozitivními účinky na výkon sportovce, které jsou vyjmenovány výše.

atlet new.jpeg

Doporučení:

První týden pouze 1 shot denně, od 2 týdne lze zvýšit dávku na 1,5-2 shoty ve dnech zvýšené fyzické nebo psychické zátěže. Zvýšená dávka 5-7 dní, pro maximální efekt se doporučuje konzumace shotu 2-3h před výkonem. Shot před otevřením protřepat, spotřebovat do 24h od otevření. Skladování při pokojové teplotě do 25 stupňů a mimo dosah přímého slunečního záření, chraňte před mrazem. Konzumovat na lačno nebo s lehkým jídlem, lze zapíjet vodou, nekombinovat s mléčnými výrobky. Nepít ihned po čištění zubů, nebo po použití ústní vody. 

Upozornění:

Uchovejte mimo dosah dětí. Výrobek není určen pro těhotné a kojící ženy. Výrobek není určen pro osoby s nízkým krevním tlakem. Výrobce ani distributor neručí za případné škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Není určeno jako náhražka stravy. Může zabarvit moč nebo stolici.

Před užíváním se poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

bottom of page